Топ туристичних чудес

Озеро Каїнди

Розташоване в Алматинській області Озеро Каїнди з’явилося зовсім недавно — воно було створене в результаті землетрусу, що стався в 1911 році. Тоді в гирлі річки впала частина скелі з ущелини, що і призвело до утворення нового озера. На жаль, тоді чимала кількість реліктових тянь-шаньских ялин опинилася під водою, що призвело до їхньої загибелі — досі ви можете бачити мертві деревні стовбури, що підносяться над водою. Хоча у всьому є і плюси — озеро дуже популярне серед дайверів, навіть не дивлячись на те, що температура води ніколи не перевищує 6°C.

Мавзолей Ходжа Ахмета Яссауі

Зведений в XIV столітті мавзолей Ходжа Ахмета Яссауі широко відомий серед казахстанських мусульман — це дуже популярне місце паломництва. Комплекс був побудований на честь давньотюркського поета і проповідника Ходжі Ахмета Яссауі, і рішення про його зведення було прийнято самим Тамерланом, засновником імперії Тимуридів. Сьогодні мавзолей є частиною музейно-заповідного комплексу «Хазрет-султан», в який також входять мавзолеї багатьох відомих в давнину правителів і полководців, храми, палаци, старовинні лазні. Варто відзначити, що унікальний цегляний купол мавзолею Ходжі Ахмета Яссауі — один з найбільших на території Центральної Азії.

Бектау-Ата

Урочище Бектау-Ата, розташоване в 70 кілометрах від міста Балхаш, відоме своєю унікальною флорою, незвичайної гористою місцевістю і мальовничими маленькими озерами. Назва гори перекладається як «гора святого старця Бека» — за легендою, він в давнину жив на вершині цієї гори.

Мечеть Бекет-Ата

Унікальна мечеть Бекет-Ата, побудована в XVII столітті, розташована в Мангістауської області. Свою назву вона отримала в честь знаменитого цілителя давнини. Мечеть сьогодні дуже популярна серед паломників не тільки Казахстану, але і з інших країн. Головна особливість релігійного комплексу полягає в його розташуванні — для того, щоб потрапити всередину мечеті, паломникам потрібно спускатися під землю майже на 1500 метрів.

Монумент Байтерек

Монумент Байтерек в Астані символізує початок нової епохи Казахстану — його висота становить рівно 97 метрів, а саме у 1997 році Астана стала замість Алма-Ати новою столицею країни. На вершині монумента розташований відбиток долоні Нурсултана Назарбаєва, президента Казахстану. Пам’ятка оточена дуже красивим зеленим парком.

Хан-шатир

Хан-шатир – це самий величезний намет у всьому світі. Щоб його побудувати були використані найостанніші технології. Його розміри просто вражають уяву. Під навісом розміщуються декілька ресторанів, величезна парковка, купа магазинчиків, кінотеатри, аквапарк з піщаним пляжем, офіси і багато іншого. Особливо красиво це місце виглядає вночі, коли включається підсвічування.

Каток Медео

Ця одна з найголовніших гордістю всього Казахстану. Цей каток має світову популярність, і саме на цій ковзанці було поставлено понад 120 світових рекордів. Причин такої популярності і популярності кілька. По-перше, цей каток побудований в досить незвичайному місці – в ущелині. Приїжджаючи сюди неможливо не захопитися оточуючим Вас виглядом, він просто чудовий. Друга причина – це якість катка і атмосферні умови. Каток заливають найчистішої гірською водою, а географічне розташування надійно захищає всю територію від вітру. Недалеко від спортивного комплексу розміщена висококласний готель. Створюються чудові умови для заняття спортом, та й просто для відпочинку.