Пряме авіасполучення та розвиток туризму: Посол Республіки Казахстан зустрівся з губернатором Львівської обл. Максимом Козицьким

Візит пана Посла в Україну пов’язаний з організацією Казахстансько-українського бізнес форуму: «Казахстан-Україна: нові горизонти співпраці», який мав відбутися 31 березня 2021 року, але через запровадження  карантинних обмежень був перенесений.

«Дуже цікавим в плані співпраці для Львівщини буде обмін студентів – молодь завжди зацікавлена відвідати і вивчати нову країну. Запуск прямих авіарейсів та обмін досвідом – це об’єднання культур, що є важливим для міжнародної співпраці та реалізації спільних проєктів у різних сферах. Львівщина зацікавлена у розвитку інвестиційних проектів спільно з Республікою Казахстан, зокрема, у сфері агропромислового комплексу та газовидобувної промисловості», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Він також запросив провайдерів медичного туризму з Республіки Казахстан на Форум оздоровчого та медичного туризму, який відбудеться 08-09 вересня 2021 року у Львові.

Дархан Калетаєв висловив сподівання, що найближчим часом вдасться налагодити авіасполучення зі Львовом та розповів, що у Казахстані є цікаві для туристів з України локації.

«Вважаю, що Львів можна назвати туристичною Меккою України. Завдяки активній роботі почесної консулки Республіки Казахстан у Львові Галини Маслюк ми можемо налагоджувати співпрацю Львівщини з окремим регіонами нашої Республіки. Зокрема, цікавим для туристів може бути місто Актау на березі Каспійського моря. Місто раніше мало назву Шевченко – на честь українського поета Тараса Шевченка, що перебував там у засланні на початку ХІХ ст.  Це один з найбагатших районів Казахстану, де розвиваються відпочинкові комплекси вищого класу. Ми вже проводили переговори з компанією «Sky Up» про запуск прямих перельотів з Казахстану до Львова, оскільки для нас і наших мешканців дуже цікавим є Ваш регіон», – розповів Почесний Посол Республіки Казахстан.

І зазначив, що особливо актуальною для туристів є постковідна реабілітація на Львівщині, яку зараз активно розвивають у курортних містах Львівщини. 

Налагодження співробітництва у сфері туризму, інтенсифікація туристичних потоків, зокрема, включатиме:

  • встановлення партнерських відносин між провайдерами медичного туризму з Львівської області та Казахстану; налагодження співпраці з профспілковими організаціями Республіки Казахстан з метою організації оздоровлення в санаторно-курортних комплексах Трускавця, Моршину, Східниці;
  • організація двосторонніх інформаційно-пізнавальних турів для представників туристичного бізнесу та ЗМІ Казахстану (історичні міста, спадщина ЮНЕСКО, бальнеологічні курорти Трускавець, Східниця, Моршин, а також Карпати (Славське);
  • промоція туристично-привабливих об’єктів та сезонних пропозицій відпочинку Львівської області через профільні засоби масової інформації Казахстану.
  • організація В2В, онлайн-зустрічей з представниками туристичних операторів, асоціацій Львівщини та Республіки Казахстан.

У зустрічі також взяли участь ректор Євроазійського національного університету Казахстану Єрлан Сидиков, заступник генерального директора «Укргазвидобування» Санжар Жаркешов, почесна консулка Республіки Казахстан у Львові Галина Маслюк, директорка Львівського аеропорту Тетяна Романовська. Від Львівської облдержадміністрації – представники департаментів, відповідальних за напрямки туризму, міжнародної співпраці та інвестицій.