Перше Послання Президента К.Токаєва до народу

2 вересня цього року Президент Республіки Казахстан Касим-Жомарт Токаєв звернувся до народу Казахстану з посланням «Конструктивний суспільний діалог – основа стабільності і процвітання Казахстану».

У посланні особливо наголошувалось на тому, що під керівництвом Першого Президента Казахстану – Єлбаси Нурсултана Абішовича Назарбаєва країна перетворилася в стабільну і авторитетну в світі державу.

У посланні Президент висловив свої міркування щодо реалізації передвиборної платформи. Перше на чому наголошував президент, це забезпечення сучасної ефективної держави. Основою стабільності держави є «сильний Президент-впливовий Парламент-підзвітний Уряд» в поєднанні з «сильні регіони-сильна країна!» З найактуальніших завдань залишається повноцінна реформа правоохоронної системи. Всі протиріччя  і неясності законодавства повинні трактуватися на користь громадян.

Окремо в промові було висвітлене питання розвиненої та інклюзивної економіки. А саме: відмова від ресурсного менталітету і диверсифікації економіки, підвищення віддачі від квазідержавного сектору, ефективний малий і середній бізнес – міцна основа розвитку міста і села, підтримка національного бізнесу на міжнародних ринках, розвинений агропромисловий комплекс, справедливе  оподаткування  та розумне фінансове регулювання, питання ефективного використання Національного фонду, підвищення заробітної плати. Бюджет країни повинен бути орієнтований на дві основні мети – розвиток економіки і вирішення соціальних проблем. У соціальній сфері буде приділено увагу таким напрямкам: підвищення якості освіти, підтримка інституту сім’ї і дитинства, створення інклюзивного суспільства, забезпечення якості і доступності медичних послуг, підтримка працівників культури, розвиток вітчизняної пенсійної системи.