Казахстан презентував українським підприємцям інвестиційні можливості

Почесне Консульство Республіки Казахстан у Західній Україні братиме активну участь у розвитку енергетичного напрямку на Західній Україні. Зокрема, плануються значні інвестиції для встановлення ряду генеруючих установ, що вироблятимуть та перенаправлятимуть електроенергію далі в Європу.

Великі надії покладають і на переробну промисловість, фінансову діяльність, машинобудування, операції з нерухомим майном, торгівлю. Почесне Консульство Республіки Казахстан у Західній Україні організувало круглий стіл, щоб розповісти про інвестиційні можливості Казахстану, аби українські підприємці залучали у свої бізнес-проекти інвесторів.

Зацікавленість казахських інвесторів у Львівщині не випадкова. Тут є ряд переваг: це і велика ємність потенційного ринку, і розвинена промисловість. А ще – проведення Євро 2012, гарна комунікаційна інфраструктура, транспортні зв’язки, можливості для відпочинку та оздоровлення. Важливим є і вигідне географічне розташування. Почесний Консул РК у Західній Україні Галина Маслюк зазначила, що Республіка Казахстан має швидкі економічні темпи розвитку. Там є більше пільг у відкритті спільних підприємств з виготовлення сільськогосподарських машин. Разом збирати врожай, обробляти на нашій території вигідніше, бо є вихід в Європу. Тому розглядаються усі вигідні взаємовідносини.

Підприємців також зацікавив досвід казахів у сфері автоперевезень, хімічній промисловості та розробці газових родовищ.

Зацікавлення, яке сьогодні проявляють українські бізнесмени, дає позитивний імпульс і вселяє оптимізм, що наше взаємовигідне співробітництво стало на новий етап розвитку», – переконаний Іскандер Айсарієв, консул та радник Посольства Республіки Казахстан в Україні та республіці Молдова.

Тим часом, вже нині інвестиції Казахстану в економіку нашої держави становлять понад 250 мільйонів доларів.

Під час зустрічі зареєстрували ряд цікавих проектів.

Україна та Казахстан співпрацюють не лише в галузі економіки, але й культури. Завдяки зусиллям консульства була проведена виставка унікальних робіт Тараса Шевченка під назвою «Т. Шевченко. Повернення на Україну». Ці роботи знаходяться в Астані, столиці Казахстану, і були вперше експоновані в Україні. Виставка була присвячена 195-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка. Учасники круглого столу мали нагоду вперше побачити унікальну виставку. Більше ста картин із зображенням мальовничих краєвидів, історичних пам’яток архітектури та унікальних тварин дозволили ближче ознайомитися із Республікою Казахстан.